İnsani Yardım Vakfı, (İHH) tarafından yürütülen, "HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR" ve "HER KUR'AN KURSUNUN BİR YETİMİ VAR" başlıklı yetim projesinin tanıtım toplantısı Güzelyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
        Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditler arasında yer alıyor. Tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi için çalışmalara başlayan İnsani Yardım Vakfı, (İHH), "HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR" ve "HER KUR'AN KURSUNUN BİR YETİMİ VAR" projesiyle öğrenciler de çalışmaya dahil edilmiştir.
 
        Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu proje ile dünyanın farklı noktalarına "iyilik köprüleri" kuruluyor. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşam sürme fırsatı bulurken diğer ucundaki yardımsever öğrenciler ise paylaşmayı, bilinçli ve duyarlı olmayı öğreniyor.
 
         Toplantıya, Kaymakamımız Sayın Mehmet GÖZE, Aksaray İnsani Yardım Vakfı, (İHH) Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, daire amirleri, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.